Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

Newsy

Professional Triathlon Organisation – nowy cykl triathlonowy

Dalsza współpraca z World Triathlon

PTO European Open będzie odbywać się równocześnie z innym wydarzeniem na Ibizie – World Triathlon Multisports Championships. Marisol Casado, prezes organizacji, powiedziała, że po sukcesie ubiegłorocznej współpracy przy Collins Cup i mistrzostwach długodystansowych w Samorin, dalsza współpraca wydawała się naturalnym wyborem. Mistrzostwa Multisportowe odbędą się od 28 kwietnia do 7 maja. Sportowcy będą rywalizować w duathlonie, aquathlonie, crossduathlonie, crosstriathlonie, oraz innych dyscyplinach. Wyścig długodystansowy triathlonu zaplanowano na 7 maja.

Duże zmiany w nowym sezonie

Zawodnicy będą teraz oceniani na podstawie wyników z siedmiu najlepszych wyścigów w sezonie, w porównaniu do pięciu w poprzednim sezonie. Professional Triathlon Organisation (PTO) ogłosiło szereg zmian w zasadach kwalifikacji w swoich wyścigach. W przypadku European Open oraz US Open na trasie rywalizacji zawodników z TOP30 rankingu PTO zobaczymy zdecydowanie mniej – zaledwie dwudziestka najlepszych zostanie zaproszona na inauguracyjny wyścig do Azji. Względem zeszłorocznego Canadian Open, w którym śledzić można było zmagania TOP40, fieldy będą znacząco uszczuplone.

Kolejną zmianą jest wysokość nagród przewidzianych na każdy wyścig. Pula wynosić będzie 600.000$, spośród której zwycięzca i zwyciężczyni otrzymają po 100.000$, a za 2. i 3. miejsce przyznawane będą 50.000$ oraz 35.000$. Prezes PTO Sam Renouf wyjaśnił, że zmiana jest związana z większą liczbą wyścigów PTO w tym sezonie i koniecznością zrównoważenia wysokości nagród.

W porównaniu do poprzedniego sezonu, w którym pulę nagród poszczególnych wyścigów stanowił milion dolarów, na koniec roku najlepsi zawodnicy otrzymają 2.000.000$ do podziału, jednak tym razem nagrody te obejmą TOP50 klasyfikacji mężczyzn i kobiet. Wcześniej płatne były także miejsca 51-100, w których każdy z zawodników mógł liczyć na 2.000$ nagrody.

Parę dni temu ogłoszono znaczące zmiany w samej klasyfikacji i tym, w jaki sposób przyznawane są punkty. Zawodnicy będą teraz oceniani na podstawie wyników z siedmiu najlepszych wyścigów w sezonie, w porównaniu do pięciu w poprzednim sezonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *