Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

XTERRA Colombia dołącza do XTERRA Americas Tour 2024

XTERRA, znana organizacja sportowa, potwierdziła dodanie XTERRA Colombia do XTERRA Americas Tour 2024. Współpracując z Xportiva, firmą produkującą wydarzenia endurance z siedzibą w Bogocie, pierwszy w historii weekend wydarzeń XTERRA w Kolumbii odbędzie się 25-26 maja 2024 roku w mieście Paipa na wschodniej stronie Andów.

fot.: Xterra

Steve Andrus, menedżer XTERRA Americas Tour, wita Xportiva w rodzinie XTERRA. Podkreśla, że Xportiva organizuje wydarzenia klasy światowej. Spodziewa się od nich zapewnienia nowego miejsca do odkrycia i ciepłego powitania XTERRA.

XTERRA Colombia w 2024

W 2024 roku odbędzie się XTERRA Colombia. Wyścig obejmie pływanie na dystansie 1,5 km w jeziorze Sochagota. Będzie też 30 km jazdy na rowerze górskim i 10 km biegu szlakiem. Nagrody dla zawodowców wyniosą 7 500 dolarów. 28 miejsc zapewni kwalifikacje do Mistrzostw Świata XTERRA. Amatorzy zdobędą punkty w XTERRA Americas Tour.

CEO Xportiva, János Kapitány, jest podekscytowany nowym wydarzeniem. Cieszy się, że może przynieść XTERRA do Kolumbii. Uważa, że XTERRA to idealne uzupełnienie rodziny wyścigów Xportiva. Zaprasza sportowców różnego rodzaju do bezpiecznego i znajomego środowiska.

Xterra
fot.: Xterra

Paipa miasto sera, muzyki i tradycji

Paipa, położone w Kolumbii, to miasto pełne atrakcji. Festiwal Muzyki Dętej rozbrzmiewa tu co roku, gromadząc zespoły z całego kraju. Lago Sochagota, otoczone górami, przyciąga miłośników sportów wodnych i wędkarzy. W Paipie znajdują się także naturalne gorące źródła, cieszące się popularnością wśród turystów. Miasto słynie z kulinarnych tradycji, zwłaszcza serka “queso paipa”. W pobliżu Paipa leży stanowisko archeologiczne El Totumo, będące świadectwem prekolumbijskiej historii.

“Paipa ma unikalną geografię, która jest idealna do przygotowania i treningu sportowców wysokiej klasy o narodowym i międzynarodowym statuse, co podkreśla slogan miasta, który brzmi: ‘Trening tutaj dobrze ci zrobi’,” dodał János Kapitány.

Jednym z atrybutów, które czynią Paipa wyjątkowym i unikalnym w świecie XTERRA, jest jego wysokość, ponieważ znajduje się ponad 2400m, a w niektórych miejscach ponad 3000m. Od 2024 to będą najwyżej położone zawody w serii XTERRA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *