Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

XTERRA World Tour 2024: 51 Cross Triathlonów

2024 XTERRA World Tour

W 2024 roku XTERRA World Tour rozszerza swoje horyzonty, obejmując 27 krajów. Wśród nowych lokalizacji znajdziemy tak egzotyczne miejsca jak Kolumbia, Maroko i Kostaryka.

To odzwierciedla zaangażowanie XTERRA w globalny zasięg i promowanie wartości takich jak zrównoważony rozwój, wyzwanie, wspólnota i przygoda. Uczestnicy będą mieli okazję rywalizować w 51 najbardziej malowniczych lokalizacjach na świecie, przemierzając regiony Azji i Pacyfiku, EMEA oraz Ameryk.

Mistrzostwa Świata XTERRA 2024: Włoskie Dolomity Brenta

Kulminacyjnym wydarzeniem sezonu 2024 będzie Mistrzostwo Świata XTERRA. MŚ XTERRA odbędzie się po raz trzeci i ostatni w Dolomitach Brenta w Trentino, Włochy, 28 września. W poprzednim sezonie na mistrzostwach świata reprezentowane były 56 narodowości, z tak odległych miejsc jak Zimbabwe czy Aruba.

Organizatorzy podkreślają, że wśród uczestników był niemal równy podział między doświadczonymi zawodnikami a tymi, którzy stawiali czoła wyzwaniu po raz pierwszy.

XTERRA World Tour: Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2024

Aby zakwalifikować się do Mistrzostw Świata, sportowcy muszą zapewnić sobie miejsce poprzez występy w wyścigach XTERRA World Tour. Każde wydarzenie oferuje 28 lub 58 miejsc kwalifikacyjnych, z dodatkowymi miejscami dostępnymi w zależności od liczby uczestników w każdej grupie wiekowej.

Proces kwalifikacyjny podkreśla konkurencyjny charakter mistrzostw, nie przewidując miejsc przyznawanych z dzikiej karty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *