Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Castle Triathlon Malbork Miłosz Sowiński Mistrzem Polski

Miłosz Sowiński Mistrzem Polski na dystansie długim Castle Triathlon Malbork 2023
Miłosz Sowiński Mistrzem Polski na dystansie długim Castle Triathlon Malbork 2023 / fot. Radosław Konczyński

Miłosz Sowiński nie tylko spełnił swoje obietnice, ale również udowodnił, że jest jednym z najlepszych triathlonistów w Polsce. Podczas zawodów Castle Triathlon Malbork, Miłosz Sowiński zdominował mistrzostwa Polski na długim dystansie. Miłosz Sowiński zrealizował swoje cele: zdobycie mistrzostwa kraju i złamanie magicznej bariery 8 godzin.

Castle Triathlon Malbork: Miłosz Sowiński wygrywa po raz kolejny

Przed startem, Sowiński był pełen determinacji i zapowiadał, że ma dwa główne cele: zdobycie mistrzostwa Polski i złamanie 8 godzin. Jego postawa od początku wyścigu była imponująca. Wychodząc z wody, Sowiński znalazł się na 5. miejscu. Jednak to na etapie rowerowym narzucił mocne tempo, które zaskoczyło wielu obserwatorów.

Po przejściu do biegu, Sowiński miał już 9 minut przewagi nad drugim zawodnikiem. Jego zwycięstwo stało się oczywiste kilka kilometrów przed metą, a kibice na profilu zawodnika na Instagramie zaczęli typować jego końcowy czas. Ostatecznie, Sowiński przekroczył linię mety z imponującym czasem 7:55:47, powtarzając swój sukces z 2020 roku.

Podium Mistrzostw Polski w Triathlonie na dystansie długim

Za Sowińskim, na drugim miejscu, finiszował Piotr Ławicki z czasem 08:05:39, a trzecie miejsce na podium zdobył Jacek Tyczyński, kończąc rywalizację z czasem 08:18:16.

Castle Triathlon Malbork kolejne mistrzostwa Polski

Triathloniści startowali w rzece Nogat u stóp Zamku w Malborku. Następnie pokonali jedną z najszybszych tras kolarskich w Polsce, prowadzącą przez tereny Żuław Wiślanych. Na zakończenie wyścigu zawodnicy mieli do pokonania bieg, który był częściowo poprowadzony przez tereny Muzeum Zamkowego w Malborku. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *