Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Challenge Gdańsk wyniki: Triumf Stępniaka i Reischmann

Challenge Gdańsk Wyniki

Challenge Gdańsk wyniki: w kategorii mężczyzn PRO, Kacper Stępniak, trenujący pod okiem Zbigniewa Gucwy, zdobył kolejne zwycięstwo. Stępniak, który niedawno ustanowił nowy rekord Polski na połówce, objął prowadzenie na początku trasy kolarskiej i nie dał się już nikomu dogonić. Jego wynik to 3:44:25. Na podium znaleźli się również Ognjen Stojanovic (3:45:11) oraz Marcel Bolbat (3:45:18).

Challenge Gdańsk wyniki Kobiet PRO

Wśród kobiet PRO, największe emocje budziła rywalizacja Agnieszki Jerzyk i Marty Łagownik. Ostatecznie, najszybszą zawodniczką okazała się Niemka, Anne Reischmann, która pokonała trasę w 4:12:58, wyprzedzając Jerzyk o 1:34. Trzecie miejsce zajęła Daniela Kleiser (4:14:51), a Marta Łagownik z wynikiem 4:18:31 uplasowała się na czwartym miejscu.

Gajewski i Jahnz: Najszybsi Amatorzy

Podczas zawodów w Gdańsku, w kategorii amatorów, najszybszymi okazali się Mateusz Gajewski i Karolina Jahnz. Gajewski pokonał trasę w 4:04:00, wyprzedzając Tomasza Spaleniaka o 4:04. Jahnz natomiast, z wynikiem 4:37:22, wygrała wśród amatorek, wyprzedzając Aleksandrę Grochowską (4:43:09) oraz Gabrielę Kaczkę (4:47:19).

Nagrody Pieniężne w Challenge Gdańsk

Challenge Gdańsk w 2023 miał łączną pulę nagród wynoszącą 19 000 euro.

Miejsca Kwalifikacyjne do Mistrzostw Challenge Family

Jedno miejsce kwalifikacyjne przysługuje każdemu z pierwszych sześciu (6) zawodników profesjonalnych na wszystkich pełnodystansowych i średniodystansowych wyścigach Challenge Family w okresie kwalifikacyjnym (6 miejsc na wyścig).

Challenge Family następny wyścig: DATEV Challenge Roth

DATEV Challenge Roth to największe na świecie wydarzenie triathlonowe na długim dystansie. DATEV Challenge Roth już 25 Czerwca 2023. Zawody te przyciągają około 3 400 indywidualnych uczestników i 650 drużyn sztafetowych z ponad 80 krajów. Do tego dochodzi elita zawodników i około 260 000 widzów wzdłuż trasy i na stadionie triathlonowym.

Pięć Powodów, Dlaczego Warto Wziąć Udział w Challenge Roth:

• 260 000 widzów i 7 500 wolontariuszy – atmosfera jest niesamowita, a wsparcie niezrównane.
  • Historia wyścigu – zawody odbywają się od ponad trzech dekad (pierwsza edycja miała miejsce w 1984 roku), co czyni je legendą triathlonu.
  • Gwarancja rekordów świata i osobistych rekordów – najszybszy czas na świecie, ustanowiony przez Jana Frodeno w Roth w 2016 roku, wynosi 7:35:39.
  • Atmosfera – zawody są prawdziwym festiwalem dla całej rodziny, z bogatym programem towarzyszącym.
  • Jakość organizacji – zawody są znane z doskonałej organizacji i dbałości o szczegóły.