Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsySprzętTreningZawody

Challenge Roth wdraża technologię RaceRanger

Podczas Challenge Roth, który odbędzie się 7 lipca 2024 roku, zostanie wykorzystana technologia RaceRanger.
Race Ranger Challenge Roth

Podczas Challenge Roth 2024 zostanie wykorzystana technologia RaceRanger. Jej celem jest zapewnienie większej przejrzystości i sprawiedliwości wśród zawodników podczas rywalizacji. RaceRanger powinien zapobiegać m.in. bezpodstawnym dyskwalifikacjom.

Sukces technologii RaceRanger

Po udanym testowaniu technologii w kilku wydarzeniach w tym sezonie, wielu profesjonalnych sportowców apelowało o jej szersze wdrożenie we wszystkich wyścigach non-draft. Dyrektor wyścigu, Felix Walchshöfer, potwierdził te oczekiwania. Technologia RaceRanger, opracowana w Nowej Zelandii, ma na celu zwiększenie przejrzystości decyzji sędziów oraz poprawę uczciwości wśród zawodników podczas dnia wyścigu.

Rewolucja techniczna podczas Challenge Roth: Wdrożenie RaceRanger

Walchshöfer, pełen uznania dla tej innowacyjnej technologii, podkreślił, jak RaceRanger wpisuje się w ducha uczciwej rywalizacji Challenge Roth. “Naszym celem jest uczynienie wyścigu jeszcze bardziej uczciwym. RaceRanger to techniczna rewolucja. Wspiera naszych sędziów w obiektywnym określaniu odległości draftingowych. Mogą teraz z łatwością zobaczyć, czy zawodnik jest zbyt blisko osoby przed nim. System jest również świetnym wsparciem dla samych sportowców, pomagając im lepiej ocenić własne odległości.”

Poparcie Sebastiana Kienle

Sebastian Kienle, jeden z popularniejszych zawodników triathlonu na długim dystansie, również popiera wprowadzenie technologii RaceRanger. “Sam brałem udział w pierwszych wyścigach, w których używano tego systemu. Posiadanie obiektywnego technicznego autorytetu, który pomaga zarówno sportowcom, jak i sędziom w przestrzeganiu i monitorowaniu zasady ślizgu, jest niezwykle cenne. Cieszę się, że Challenge Roth, jako jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów, odgrywa wiodącą rolę w tej kwestii.”

Kienle podkreślił również, że jego doświadczenia z systemem były konsekwentnie pozytywne, co dodatkowo podkreśla wartość wprowadzenia RaceRanger do Challenge Roth.

Doświadczenia w PTO

System RaceRanger został przyjęty przez PTO w tym sezonie i zdobył szerokie uznanie podczas kilku innych wydarzeń. Mówiąc w podcast’cie video Real Triathlon Squad, którego był współgospodarzem z Nicholasem Chase’em, Laundry powiedział: „RaceRanger po prostu musi stać się standardem. Zdecydowanie w przypadku zawodów profesjonalnych powinien być obecny na każdych zawodach.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *