Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Dorian Coninx: Nowy Mistrz Świata WTCS po Ekscytującym Finale

Dorian Coninx Mistrz Świata WTCS 2023
Dorian Coninx Mistrz Świata WTCS 2023 / fot. triathlon.org

Dorian Coninx to nowy Mistrz Świata WTCS 2023. Francja zanotowała swoje czwarte mistrzostwo od 2019 roku. Trzech z czterech francuskich mężczyzn znalazło się w pierwszej czwórce. Coninxem na czele, a za nim Pierre Le Corre na trzecim miejscu i ubiegłoroczny mistrz świata Léo Bergere na czwartym. Podczas gdy świat triathlonu z zainteresowaniem obserwował rywalizację pomiędzy Alexem Yee i Haydenem Wilde, to Dorian Coninx z Francji zaskoczył wszystkich.

Dorian Coninx Niespodziewany Zwycięzca Mistrzostw Świata WTCS

Choć Coninx był uważany za silnego zawodnika, to jednak nie był głównym faworytem do zdobycia tytułu. Yee i Wilde główni faworyci nie odegrali istotnej roli w wyścigu. Los Mistrza Świata rozstrzygnął się w dramatyczny sposób na ostatnich 200 metrach.

Francuska Dominacja w Triathlonie WTCS

Czwórka triathlonistów: Hellwig, Le Corre, Bergere i Coninx wbiegła razem na stadion, zmierzając w stronę mety. Po zaciętym sprincie to Coninx jako pierwszy przekroczył linię mety z czasem 1:42:22, zostawiając za sobą Tim Hellwiga z Niemiec i swojego rodaka, Pierre Le Corre.

Po otrzymaniu informacji o swoim zwycięstwie, Coninx nie krył swojego zdziwienia i radości. W wywiadzie po zawodach przyznał, że nie spodziewał się wygranej, a jego głównym celem było skoncentrowanie się na swoim wyścigu. No cóż udało się.

Wyniki: Elity Mężczyzn
1.Dorian Coninx FRA01:42:22
2.Tim Hellwig GER01:42:22
3.Pierre Le Corre FRA01:42:22
4.Léo Bergere FRA01:42:28
5.Lasse Lührs GER01:42:44
TOP5 elity mężczyzn

Francuska kadra mocna przed IO Paryż 2024

Zwycięstwo Coninxa nie tylko przyniosło radość francuskim kibicom. To też nowe wyzwania dla francuskiej komisji selekcyjnej przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu 2024. Teraz, obok takich nazwisk jak Léo Bergere, Pierre Le Corre czy Vincent Luis, Coninx stanowi silnego kandydata do reprezentowania Francji.

Podsumowanie WTCS Pontevedra 2023, TOP5

Dramatyczne rozstrzygnięcie w Pontevedra pokazuje, jak nieprzewidywalny i emocjonujący może być świat triathlonu. Dorian Coninx, nowy mistrz świata WTCS, z pewnością będzie teraz jednym z zawodników, na których warto zwrócić uwagę w nadchodzącym sezonie olimpijskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *