Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Garmin Iron Triathlon Stężyca wyniki 1/2, 1/4 i 1/8

Triathlon Stężyca

Garmin Iron Triathlon Stężyca odbyła się 25 Czerwca 2023. Jak co roku przyciągnęły sporo triathlonistów. Zawody odbyły się na trzech dystansach: 1/2IM, 1/4IM i 1/8IM, a każdy z nich dostarczył emocjonującej rywalizacji i wybitnych osiągnięć.

Dominacja Rafała Wąsowskiego na dystansie 1/2IM

Na dystansie 1/2IM, Rafał Wąsowski pokazał swoją dominację, pokonując trasę w 4:17:15 i wyprzedzając Arkadiusza Bugajskiego o 18:15. Trzeci Hubert Klimacki stracił do zwycięzcy 22:18. Wśród kobiet, Katarzyna Butowska pokonała trasę w 5:29:47, a Katarzyna Szymczak wbiegła na metę w 6:28:07.

Rywalizacja na dystansie 1/4IM Triathlon Stężyca

Na dystansie 1/4IM, Tomasz Marcinek objął prowadzenie na etapie kolarskim i utrzymał je aż do mety, kończąc z czasem 1:55:16. Kasper Tochowicz (1:57:19) i Bartosz Banach (1:58:07) uzupełnili podium. Wśród kobiet, najszybszą była Katarzyna Kaczkowska, która wbiegła na metę z wynikiem 2:23:07.

Intensywna rywalizacja na dystansie 1/8IM Garmin Iron Triathlon Stężyca

Na dystansie 1/8IM, Dawid Jankowski objął prowadzenie na części biegowej i nie oddał wygranej aż do mety, kończąc z czasem 1:03:38. Michał Czapiński zajął drugie miejsce z czasem 1:04:46, a trzecie miejsce zajął Rafał Korulczyk z czasem 1:04:53. Wśród kobiet, Sandra Kopiczko zaliczyła kolejny udany start, meldując się na mecie z wynikiem 1:09:57.

Zawody Garmin Iron Triathlon w Stężycy były pełne emocji i intensywnej rywalizacji. Wyróżniające się osiągnięcia zawodników na wszystkich dystansach pokazują, że niezależnie od długości trasy, zawodnicy dają z siebie wszystko, co przekłada się na wysoki poziom rywalizacji.