Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

IRONMAN 70.3 Luxembourg: dominacja Miki Taagholt

Ironman 70.3 Luxembourg
ironman.com

Duński zawodnik Miki Taagholt zdominował zawody IRONMAN 70.3 Luxembourg: dominacja Miki Taagholt . To jego pierwsze zwycięstwo na dystansie średnim. Taagholt zaimponował błyskawicznym tempem biegu. Pozwoliło mu to na zdobycie drugiego z rzędu podium po drugim miejscu w IRONMAN 70.3 Warszawa tydzień wcześniej.

Początek Wyścigu IRONMAN 70.3 Luxembourg

Niemiec Rico Bogen, który zaskoczył wielu, wygrywając IRONMAN 70.3 Kraichgau w zeszłym miesiącu, próbował zaznaczyć swoją obecność na początku wyścigu w Luksemburgu. Bogen wyszedł z wody na prowadzeniu przed Christophe De Keyserem, z Janem Stratmannem i Taagholt na ich piętach.

Wyścig Rowerowy

Na trasie rowerowej sześciu czołowych zawodników, Taagholt, Azevedo, De Keyser, Bogen, Keulen i Stratmann, utrzymało się razem przez cały czas jazdy. Szybko zdobyli przewagę nad resztą stawki, która stale rosła.

Bieg

Taagholt już czterokrotnie i sześciokrotnie kończył na miejscach czwartym i szóstym na mistrzostwach świata. Nigdy nie wygrał wyścigu na średnim dystansie, mimo wielu miejsc na podium. W Luksemburgu Taagholt wykorzystał swoją szansę. Był cierpliwy przez pierwszą połowę biegu, a potem przyspieszył, zostawiając za sobą Belgijczyka De Keysera.

Wyniki

Zwycięstwo Taagholt z czasem 3:49:20 było imponujące, z najszybszym czasem biegu 1:15. De Keyser zajął drugie miejsce z czasem 3:50:47. Na trzecim miejscu uplasował się Felipe Azevedo z Portugalia z czasem 3:51:43.

TOP5 Zawodników IRONMAN 70.3 Luxembourg

  1. Miki Moerck Taagholt (DEN) – 3:49:20
  2. Christophe De Keyser (BEL) – 3:50:47
  3. Felipe Azevedo (POR) – 3:51:43
  4. Jan Stratmann (GER) – 3:52:28
  5. Youri Keulen (NED) – 3:52:34

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *