Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

IRONMAN 70.3 Sandnes: Joanna Sołtysiak zwycięża

IRONMAN 70.3
ironman.com

W miniony weekend w norweskim Sandnes odbyły się zawody IRONMAN 70.3. To właśnie nimi sezon triathlonowy rozpoczęła Joanna Sołtysiak, która zwyciężyła w niezwykle przekonujący sposób.

Rozpoczęcie Sezonu Triathlonowego

Dla Joanny Sołtysiak start w Sandnes był rozpoczęciem sezonu triathlonowego. Jej celem było zdobycie kwalifikacji na mistrzostwa świata IRONMAN 70.3. Sołtysiak zaczęła realizować swój plan już na samym początku. Część pływacką pokonała w 00:29:56, co dawało jej pierwszy czas i pewne prowadzenie. Świetnie poradziła sobie również na rowerze. Dystans 90 kilometrów przejechała w 02:21:44, mając już w tym momencie ogromną przewagę nad rywalkami.

Pewne Zwycięstwo w IRONMAN 70.3 Sandnes

Polka trzy okrążenia biegu pobiegła również najszybciej pośród wszystkich zawodniczek. Jej czas na mecie to 04:26:54. Było to pewne zwycięstwo, bo Polka kolejną zawodniczkę wyprzedziła o prawie 36 minut.

Praca Przynosi Efekty

Po wyścigu Sołtysiak podziękowała kibicom za doping. Wspomniała również, że na biegu osiągnęła średnie tempo 4:10/km. Trasa miała około 22 kilometry. Zawodniczka podkreśliła, że pracowała nad efektywnością biegu i widać pierwsze rezultaty wykonanej pracy.

Kwalifikacje na Mistrzostwa Świata

Zwycięstwo w Sadness oznacza również kwalifikacje na mistrzostwa świata IRONMAN 70.3 Lahti, które odbędą się pod koniec sierpnia. W zeszłorocznej rywalizacji w ramach MŚ w St. George Sołtysiak wywalczyła 4. miejsce, a do podium zabrakło jej zaledwie 0,2 sekundy.