Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

IRONMAN Estonia: wyniki Polaków

IRONMAN Estonia

W tegorocznych zawodach IRONMAN Estonia, które odbyły się w malowniczej Tallinie, Łukasz Szałkowski wyróżnił się znakomitym występem, plasując się wysoko wśród zawodników kategorii wiekowej (AG).

IRONMAN Estonia: Szałkowski drugi

Łukasz Szałkowski, reprezentujący Polskę, zajął imponujące 9. miejsce w rywalizacji OPEN wśród age-grouperów. Ukończył pełny dystans w czasie 9:21:48. Ten wynik dał mu również 2. miejsce w kategorii M40-44. Co więcej, prawdopodobnie zdobył slota na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata IRONMAN w Konie.

Reakcje po zawodach

Mimo znakomitego wyniku, Szałkowski nie był w pełni zadowolony ze swojego występu. W wypowiedzi po zakończeniu zawodów podkreślił, że “wydarł” 2. miejsce i miał trudności podczas biegu. Jednak jego determinacja i silna wola pozwoliły mu osiągnąć tak wysoką pozycję.

Inni Polacy na IRONMAN Estonia

Nie tylko Szałkowski miał powody do zadowolenia. Błażej Kaczor zajął 5. miejsce w kategorii M35-39, kończąc zawody w czasie 9:46:32. Sebastian Friedek, startujący w kategorii M45-49, uzyskał czas 10:00:48, plasując się na 5. miejscu. Piotr Rozwora, reprezentujący grupę M50-54, zajął 2. miejsce z czasem 9:46:27.

Podsumowanie

Zawody IRONMAN Estonia przyniosły wiele emocji i były prawdziwym świętem dla fanów triathlonu. Polski zawodnik, Łukasz Szałkowski, potwierdził swoją wysoką formę, zdobywając jedno z czołowych miejsc wśród zawodników kategorii wiekowej. Jego determinacja i pasja do sportu są inspiracją dla wielu młodych triathlonistów.