Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Joanna Sołtysiak wygrała w zawodach Hvidovre Kalvebod w Danii

Joanna Sołtysiak wygrała w zawodach Hvidovre Kalvebod Triathlon

Joanna Sołtysiak wygrała w zawodach Hvidovre Kalvebod Triathlon w Danii. To zwycięstwo jest kluczowym krokiem w jej przygotowaniach do Mistrzostw Świata na dystansie 70.3 IRONMAN w Lahti.

Przebieg rywalizacji

Joanna rozpoczęła zawody na dystansie 1/4 Ironman od najlepszego pływania wśród wszystkich uczestników, uzyskując ogromną przewagę nad kolejną rywalką – ponad 2 minuty. W części rowerowej również doskonale sobie poradziła, pokonując trasę w czasie 1:10 i jeszcze bardziej zwiększając swoją przewagę. Część biegowa była wydłużona w stosunku do standardowego dystansu 1/4 Ironman, a Joanna przebiegła ponad 11 km w czasie 46:12, dobiegając samotnie na metę. Ostatecznie Joanna Sołtysiak wygrała z czasem 2:15:35

Joanna Sołtysiak w top 3 całej klasyfikacji

Jej przewaga nad drugą zawodniczką wynosiła prawie 7 minut. Gdyby brać pod uwagę wyniki wszystkich uczestników, Joanna zajęłaby 3. Miejsce, przegrywając tylko z dwoma mężczyznami: Paulem Schindlerem (2:10:55) oraz Rasmusem Naeblerodem (2:13:09). Wśród pierwszej piątki kobiet znalazły się:

• Joanna Sołtysiak-Vrebac – 2:15:35
  • Emely Ravn – 2:23:17
  • Kirstine Skovgaard – 2:35:40
  • Lotte Hoj Thomsen – 2:32:55
  • Trine Lamers – 3:06:59

Zawody Hvidovre Kalvebod Triathlon

Zawody Hvidovre Kalvebod czyli triathlon na dystansie 1/4 Ironman jak widać przyciąga również międzynarodowych triathlonistów. Jest to ważne wydarzenie w kalendarzu wielu zawodników, którzy traktują je jako test przed większymi zawodami.

Charakterystycznym elementem tych zawodów była trasa kolarska. Joanna Sołtysiak opisała ją jako jedną z najbardziej niezwykłych, na jakich miała okazję startować.