Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsySprzętTrening

Joe Skipper: Nowe Metody Treningowe Mistrza Ironman

Joe Skipper Nowe Metody Treningowe Mistrza Ironman
Joe Skipper Nowe Metody Treningowe Mistrza Ironman

Rewolucyjne podejście do treningu

Joe Skipper i nowe metody treningowe mistrza Ironman. Wielokrotny mistrz Ironman i ulubieniec fanów, ujawnił, że testuje nową metodę treningową. Brytyjczyk, który wyróżniał się w 2022 roku, ale miał problemy z formą w ostatnim czasie, planuje rozpocząć sezon od startu w Ironman 70.3 Oceanside oraz Ironman Texas w kwietniu.

Podwójny trening progowy

Skipper, przygotowując się do inauguracyjnej serii Ironman Pro, wprowadził do swojego harmonogramu treningów podwójne sesje progowe. Ma nadzieję, że to pomoże mu osiągnąć nowe wyżyny w bieganiu.

Zawsze szukać innowacji

Mimo że jest jednym z najszybszych biegaczy w triathlonie długodystansowym, Skipper ciągle poszukuje drobnych zmian, które pozwolą mu się poprawić. Ostatnio zastąpił długie biegi dniem z podwójnym treningiem progowym.

Miłość i nienawiść do długich biegów

Skipper ma mieszane uczucia co do długich biegów. Jako maratończyk widzi w nich korzyści, ale w triathlonie nie przynoszą one znaczących korzyści kardio, ponieważ trening obejmuje również pływanie i jazdę na rowerze.

Efektywność podwójnego treningu progowego

Chociaż podwójny trening progowy jest popularny w innych dyscyplinach, jak lekkoatletyka, w triathlonie nie jest tak powszechny. Skipper, wymieniając potencjalne korzyści, wydaje się przekonany do tej filozofii. Uważa, że pozwala mu to na efektywniejsze bieganie na wyższych prędkościach i przez dłuższy czas, a także poprawia biomechanikę biegu.

Stale szukać ulepszeń

Skipper podkreśla, że w treningu zawsze trzeba szukać nowych sposobów na poprawę. Jeśli ciągłe powtarzanie tej samej metody nie przynosi rezultatów, trzeba szukać zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *