Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyTrening

Królewski Fan Triathlonu Ironman

Królewski Fan Triathlonu Ironman
Królewski Fan Triathlonu Ironman

Dania przeżywa historyczny moment. Książę Koronny Fryderyk został ogłoszony Królem Danii. Królewski fan triathlonu Ironman przejmie tron bez formalnej ceremonii koronacyjnej. Królowa Małgorzata II, najdłużej urzędująca żyjąca monarchini w Europie, ogłosiła abdykację. To zaskoczyło wszystkich. Książę Fryderyk, znany z miłości do przygód na świeżym powietrzu, obejmuje tron. Jego przygody obejmują czteromiesięczną wyprawę na nartach przez Grenlandię.

Królewski Triathlonista

Książę Fryderyk wziął udział w inauguracyjnym IRONMAN Kopenhaga w 2013 roku. Osiągnął czas 10:45:32. Jego wynik zawierał maraton poniżej czterech godzin. To czyni go pierwszym królem, który ukończył triathlon IRONMAN. Książę Fryderyk jest wielkim fanem triathlonu. Ceni pozytywny wpływ, jaki sport ten ma na lokalną społeczność.

Królewska Pasja do Triathlonu

Książę Fryderyk nie jest jedynym członkiem rodziny królewskiej zainteresowanym triathlonem. Szejk Nasser bin Hamad Al Khalifa, członek rodziny królewskiej Bahrajnu, wziął udział w Mistrzostwach Świata IRONMAN w Kona w 2018 roku. Zajął 57. miejsce w swojej grupie wiekowej. W Wielkiej Brytanii mówi się, że Książę George jest początkującym triathlonistą. Książę Fryderyk obejmie tron bez formalnej ceremonii koronacyjnej. Jego wstąpienie na tron zostanie ogłoszone z Pałacu Christiansborg w Kopenhadze.


Książę Fryderyk, jako nowy król Danii i entuzjasta triathlonu, jest doskonałym przykładem. Pokazuje, jak sport może być częścią życia każdego, niezależnie od pozycji społecznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *