Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

Newsy

Lionel Sanders Triathlon

Lionel Sanders
Lionel Sanders

Lionel Sanders Triathlon, to postać, która z całą pewnością przyczyniła się do znacznego wzrostu popularności triathlonu w ostatnich latach. Zdaniem Kandyjczyka istnieje sposób, aby zainteresować dyscypliną jeszcze więcej osób. Osobowość to zdaniem Lionela Sandersa klucz do sukcesu triathlonu. Kanadyjczyk uważa przede wszystkim, że częścią obecności w sporcie jest konieczność budowania własnego wizerunku, który pozwoli odróżnić się zawodnikom na tle innych sportowców, a tym samym przyciągnie większe grono odbiorców.

Młodzi sportowcy a rozwój dyscypliny

W rozwoju dyscypliny kluczową rolę odgrywają młodzi sportowcy, którzy muszą mieć coś do powiedzenia. Triathloniści powinni tworzyć wokół siebie kreacje, niekoniecznie sztuczne i przekoloryzowane. Chodzi raczej o „wzmacnianie swojej osobowości” poprzez eksponowanie cech, które dla publiczności mogą być atrakcyjne. Jak mówi Kanadyjczyk rozwój własnego wizerunku to: „część gry”.

Ekstremalnie i interesująco

W społeczności triathlonowej często pojawia się głos, mówiący o tym, że długie triathlonowe wyścigi są zbyt monotonne, aby zainteresować widza. Jako kontrargument Sanders przytoczył ostatnią edycję Tour de France, która w ciągu ostatnich kilku tygodni przyciągnęła zainteresowanie globalnej publiczności, dzięki zaciętej i wymagającej rywalizacji Jonasa Vingegaarda z Tadejem Pogacarem.

Lionel Sanders Triathlon ma duży potencjał

Zdaniem Kanadyjczyka triathlon ma ogromny potencjał, który powinien zostać wykorzystany. Jak podkreśla Sanders triathlon to sport ekstremalny, a tym samym interesujący. Jak wspomina, jego przygoda z tym sportem zaczęła się właśnie od fascynacji osiągnięciami profesjonalistów w czasach, gdy sam był amatorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *