Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Mistrzostwa Polski 1/2 IM: Wyniki Triathlon Susz 2023

Mistrzostwa Polski 1/2 IM: Wyniki Triathlon Susz 2023
Mistrzostwa Polski 1/2 IM: Wyniki Triathlon Susz 2023 – triathlon.susz.pl

Od piątku zawodnicy z całej Polski rywalizowali w Suszu. Legendarna impreza to w tym roku również Mistrzostwa Polski 1/2 IM, czyli popularnej połówce. Na starcie stawili się czołowi zawodnicy w Polsce. Tegoroczny Triathlon Susz to aż 3 dni rywalizacji na wysokim poziomie.

Mężczyźni: Dominacja Tomasza Brembora

Rywalizacja mężczyzn to dominacja Tomasza Brembora. Wyszedł z wody na 2. miejscu, ale już na pierwszej pętli rowerowej przejął prowadzenie, którego nie oddawał do samego końca. Po 90 km roweru Brembor miał ponad 6 minut przewagi nad kolejnymi zawodnikiem. Tomasz Marcinek odrobił do niego szybko kilkanaście sekund, ale Brembor pewnie dobiegł do mety na 1. miejscu. Został mistrzem Polski z czasem 3:50:41. O 2. miejsce walczyli Tomasz Marcinek i Sergiusz Sobczyk. Marcinek w końcowej części biegu skutecznie odskoczył rywalowi i zdobył srebrny medal. Sergiusz Sobczyk zajął 3. miejsce i nie krył na mecie wielkiej radości.

Kobiety: Zwycięstwo Marty Łagownik

Rywalizacja pośród kobiet była równie interesująca. Praktycznie równo z rowerów zeszły Marta Łagownik i Joanna Sołtysiak, które w tym sezonie mają świetne wyniki. Łagownik zaczęła bardzo szybko uciekać swojej rywalce. Już po pierwszej pętli biegu miała około 2 minut przewagi. Nie oddała jej do samego końca, jeszcze znacząco ją powiększając. Na mecie czas Marty Łagownik wynosił 4:16:32. Wyprzedziła Joannę Sołtysiak o 8 minut. Na trzecim stopniu podium stanęła Ewa Bugdoł, a jej czas to 4:33:57.

Mistrzostwa Polski 1/2 IM podsumowanie

Mistrzostwa Polski na połówce w Suszu były pełne emocji i niezapomnianych momentów. Tomasz Brembor i Marta Łagownik pokazali swoją siłę i determinację, zdobywając tytuły mistrzów Polski. Wyścig był pełen zaciętej rywalizacji, a zwycięstwo Brembora i Łagownik potwierdziło ich pozycję w czołówce polskiego triathlonu.

Mistrzostwa Polski 1/2 IM – co to za dystans?

Dystans połówki, znany również jako IRONMAN 70.3, to jeden z najpopularniejszych formatów triathlonu. Składa się z 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu. Jest to wyzwanie zarówno dla ciała, jak i umysłu, wymagające nie tylko siły i wytrzymałości, ale także strategicznego planowania i zarządzania energią. Dla wielu zawodników, dystans połówki jest krokiem w kierunku pełnego dystansu IRONMAN, podczas gdy dla innych jest to preferowany dystans do rywalizacji. Bez względu na cel, dystans połówki jest testem wytrzymałości, determinacji i siły woli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *