Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

Newsy

Niezwykłe Listy Startowe na 70.3 Oceanside, Frodeno i Sodaro na czele

Cokolwiek miałeś zaplanowane na 1 kwietnia, anuluj to. Siła startowej listy na IRONMAN 70.3 Oceanside sprawia, że byłbyś głupcem, gdybyś tego nie zrobił. Najlepsze nazwiska w tej dyscyplinie spotkają się w Kalifornii na początku kwietnia, aby walczyć na połowie dystansu długiego, a co więcej, wszystko będzie transmitowane w telewizji.

Powrót króla

Podczas gdy obrońca tytułu Jackson Laundry będzie miał numer startowy jeden, oczy świata triathlonu będą skupione na postępach numeru dwa, współczesnego GOAT Jan Frodeno, w co nazywa „moim ostatnim rokiem pełnego profesjonalnego startu”. Jan Frodeno pozował do zdjęć przed Zwift Tri Battle Royale przeciwko Kanadyjczykowi Lionelowi Sandersowi w Niemczech 18 lipca 2021 roku. Frodeno, który ostatni raz ukończył wyścig w sierpniu 2021 roku, będzie chciał przypomnieć ludziom o swoich niezwykłych kwalifikacjach, ponieważ zamierza zmierzyć się z Norwegami na PTO European Open w Ibizie, zanim uda się do Hamburga i Milwaukee w drodze na Mistrzostwa Świata IRONMAN w Nicei. Jeśli Frodeno zrobi to, co robi najlepiej, i wygra na największej scenie w Nicei, stanie się czterokrotnym Mistrzem Świata IRONMAN, co wraz z dwoma tytułami Mistrza Świata IRONMAN 70.3 i złotym medalem olimpijskim, byłoby bezprecedensowe.

Kolejnymi na liście startowej są wielu światowej klasy zawodników, którzy ze względu na obecność Frodeno mogą zostać przyćmieni w wyścigu, w którym normalnie byliby głównymi postaciami. 2023 Mistrz Świata IRONMAN 70.3 i były mistrz Oceanside Ben Kanute rozpocznie sezon w Kalifornii i będzie liczył na to, że kibice na miejscu dadzą mu dodatkowy bieg na trasie biegowej.

Oprócz obrońcy tytułu Laundry, drugi Kanadyjczyk Lionel Sanders będzie reprezentował czerwono-białe barwy Kanady (o ile będzie zdrowy po wypadku w CLASH Miami) i prawdopodobnie z radością spotka się z Frodeno, który przez tak długi czas był jednym z jego największych inspiracji i rywali.

Amerykanie Jason West, który właśnie wygrał w Miami, i Sam Long, który tam zajął czwarte miejsce, będą walczyć o podium, podobnie jak Chris Leiferman, zawodnik BMC i czwarty na Mistrzostwach Świata IRONMAN 2021, który doświadczył trudnego drugiego półrocza 2022 roku i będzie chciał udowodnić swoją wartość w Oceanside.

Jakoś dotarliśmy do tego miejsca w tym tymczasowym 73-osobowym polu, nie wspominając o jedynym obecnym mistrzu świata w wyścigu mężczyzn, Francuzie Leo Bergere. Wzbudziły wątpliwości, gdy Bergere zdecydował się nie bronić tytułu Mistrza Świata IRONMAN 70.3 Lanzarote, ale teraz jest jasne, dlaczego mistrz 2022 roku wybrałby mecz z najlepszymi na świecie w Kalifornii w 10-tygodniowym okresie między WTCS Abu Dhabi a Yokohama.

Inne międzynarodowe gwiazdy, które mają być na starcie, to Duńczyk Miki Taagholt, obecnie sklasyfikowany na 18. miejscu na świecie, oraz Australijczyk Sam Appleton, którzy obaj wcześniej stawali na podium tutaj, a także Bart Aernouts, Eric Lagerstrom i Luciano Taccone. Na koniec zwróćcie uwagę na Szweda Rasmus Svenningssona, którego fani Triathlon Mockery mogą znać jako „Terminatora”, jako ciemnego konia na podium po ostatnim czwartym miejscu na IRONMAN South Africa.

Sodaro zaczyna w SoCal

Po jej ekscytującej wygranej na Mistrzostwach Świata IRONMAN w Kona w październiku ubiegłego roku, Chelsea Sodaro jest jednym z najgorętszych nazwisk w triathlonie. Po podpisaniu umów z dużymi markami Canyon i On w ciągu ostatnich kilku miesięcy, Sodaro wreszcie będzie mogła przetestować swoje wyposażenie w dniu wyścigu, gdy po raz pierwszy wystartuje jako Mistrz Świata IRONMAN. 33-letnia zawodniczka, która w 2022 roku zajęła siódme miejsce, po raz pierwszy doświadczy presji, jaka towarzyszy byciu faworytem w dniu wyścigu, i będzie musiała pokonać bardzo konkurencyjną grupę, aby wygrać swój pierwszy wyścig w południowej Kalifornii. Obecnie zajmując 7. miejsce na świecie, zwycięstwo Sodaro w Oceanside na pewno pomogłoby jej awansować w rankingu. Następnie Brytyjska Kat Matthews będzie chciała zdobyć trofea po tym, jak w 2022 roku przeszła przez okropny koniec sezonu. Oczywiście, dla Matthews jej wypadek w Teksasie przed Mistrzostwami Świata IRONMAN pozostawił jej ogromną ilość pracy, aby znów stanąć na starcie, ale z rzeczami wyglądającymi na lepsze, wicemistrzyni IMWC 2021 na pewno będzie patrzeć na podium. Kolejna Brytyjka Holly Lawrence i Kanadyjka Paula Findlay to dwie poprzednie zwyciężczynie w Oceanside i będą liczyć na swoje doświadczenie i znajomość trasy w Kalifornii, zaczynając przygotowania do co wygląda na prawdopodobnie szalonego sezonu 2023, zwłaszcza dla zawodników średniego dystansu, z PTO Tour, Mistrzostwami Świata 70.3 i wyścigami Challenge, oferującymi możliwości wyścigów po lewej, prawej i środku. Wreszcie, szybcy biegacze Jackie Hering i Tamara Jewett mogą być jedynymi kobietami w grupie, które mają biegową zdolność do pokonania Sodaro, a na pewno byłoby to interesujące, gdyby jedna lub nawet obie z tej pary wyszły z paczki w bliskiej odległości od obecnego Mistrza Świata IRONMAN. Na Mistrzostwach Świata IRONMAN 70.3 w St George w zeszłym roku Jewett zanotował najszybszy czas biegu, podczas gdy Hering był trzeci najszybszy, a obie wyprzedziły takie osoby, jak Findlay, Lawrence i Mistrz Świata 70.3 i zwyciężczyni 2022 Oceanside Taylor Knibb. Jeśli zimą było dobrze w basenie i na rowerze, spójrz na te dwie kobiety, aby wywierać presję na największych graczy w grze na biegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *