Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

Newsy

Robert Wilkowiecki awansuje w rankingu PTO

Robert Wilkowiecki wywalczył wyśmienity wynik na niedawnym IRONMAN Texas, co przełożyło się na spory awans w rankingu Professional Triathletes Organisation (PTO). Jego najlepszy punktowy wynik w karierze pozwolił mu o 28 pozycji zbliżyć się do czołowej trzydziestki – aktualnie zajmuje 33. miejsce z wynikiem 79,92 pkt.

2. miejsce w IRONMAN Texas

Świetny wyczyn Wilkowieckiego w IRONMAN Texas zapewnił mu 85,46 punktów, zapewniając mu ogromne możliwości w kontekście wyścigów PTO. W tym roku automatyczne zaproszenie do rywalizacji w kolejnych wyścigach organizacji będzie miała TOP20 lub TOP30 zawodników – co może przyczynić się do kolejnej wspaniałej podróży polskiego triathlona. Pełny ranking PTO dostępny jest tutaj.

Robert Wilkowiecki zaprezentował wyjątkowy występ na niedawnym IRONMAN Texas, dzięki czemu zanotował znaczący awans w rankingu Professional Triathletes Organisation. Polak zajmuje obecnie 33. miejsce z wynikiem 79,92 pkt – co otwiera mu szansę na automatyczne zaproszenie do kolejnych wyścigów w ramach PTO. Pełny ranking PTO dostępny jest na stronie internetowej organizacji.

Jak działa ranking PTO?

System rankingowy PTO służy do klasyfikacji najlepszych triathlonistów na całym świecie. Punktacja jest oparta na trzech najlepszych wynikach uzyskanych w ciągu 52 tygodni.

Opis rankingu PTO

System wprowadzony w styczniu 2023 roku jest prosty, przejrzysty, uczciwy i obiektywny. Punktacja każdego zawodnika jest oparta na kilku czynnikach. Bazową liczbę punktów ustala poziom wyścigu, a dokładną liczbę punktów określa pozycja w wyścigu (także w relacji do pozostałych zawodników) oraz poziom wyścigu. Im większa ilość czołowych zawodników, tym większa liczba punktów.

Ranking PTO to nowatorski sposób na wyznaczenie najlepszych triathlonistów na świecie. Jest prosty, przejrzysty, uczciwy i obiektywny. Wyznacza on bazową liczbę punktów na podstawie poziomu wyścigu, a dokładną liczbę punktów określa pozycja w wyścigu w stosunku do rywali oraz poziom wyścigu. Im więcej czołowych zawodników, tym większa liczba punktów, co wpływa na ostateczny wynik. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki zostają nagrodzeni na koniec roku, w ramach funduszu w wysokości 2 milionów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *