Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Swissultra 2023 Double Deca: Polacy zakończyli pływanie

Ultratriathlon Swissultra 2023 Double Deca
Ultratriathlon Swissultra 2023 Double Deca

W Szwajcarii rozpoczęły się zawody Swissultra 2023 na kilka ultra dystansach. Najwięcej emocji budzi dystans Double DECA czyli 20x dystans długi (76km pływania, 3600km jazdy rowerem a następnie 844km biegu). Podczas Swissultra Double Deca startuje 2 Polaków: Piotr Młynarczyk oraz Tomasz Lus.

Swissultra Doulbe Deca: Aktualizacja z 24. Sierpnia

Pierwszym zawodnikiem, który ukończył 76 kilometrów pływania był Litwin Tautvydas Grabauskas, który wszedł na rower po 44 godzinach. Piotr Młynarczyk zakończył pływanie po niecałych 48 godzinach i pokonał prawie 300 kilometrów roweru. Tomasz Lus zakończył pływanie w około 2 dni i przejechał już 230 kilometrów na rowerze.

Obecnie pierwsze miejsce zajmuje Czech Jurij Tarca, pokonując prawie 25% trasy rowerowej. Piotr Młynarczyk zajmuje 4. miejsce, pokonując 80 z 400 pętli rowerowych, a Tomasz Lus szóste miejsce (58 pętli z 400).

Swissultra Double Deca
Swissultra Double Deca / wyniki z 24 Sierpnia

Ultratriathlon Swiss Ultra Double DECA

Dystans 20x Ironman to jedno z największych wyzwań w ultratriathlonie. Zawodnicy mają do pokonania łącznie 4.520 kilometrów, zaczynając od 76 kilometrów pływania, następnie 3.600 km roweru i kończąc biegiem na dystansie 844 kilometrów. Zawodnicy startujący w ultratriathlonie wytrenowali swoje ciała i umysły w niesamowity sposób. Pokazując, że nie ma limitów poza tymi które sami sobie nałożymy.

Jakie jeszcze zawody podczas SWISSUltra 2023 ?

W Szwajcarii zawodnicy mogą rywalizować w dwóch formatach ultra triathlonów. Pierwszy format One-Per-Day, oznacza że zawodnik pokonuje jeden długi dystans dziennie (3,8km pływania, 180km jazdy rowerem oraz 42km biegu). Drugi format, wzbudzający jeszcze więcej emocji, to format Continuous, co oznacza że zawodnik pokonuje triathlon w trybie ciągłym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *