Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Triathlon na Igrzyskach: wysokie nagrody w zawodach testowych

Triathlon na Igrzyskach
triathlon.org

Triathlon na Igrzyskach zyskuje dodatkowe wsparcie. Zarząd Światowej Federacji Triathlonu zatwierdził przyznanie 120 000 USD na nagrody dla zawodników podczas testowego wydarzenia w Paryżu. Wydarzenie to odbędzie się w sierpniu. Będą w nim uczestniczyć zarówno elita zawodników, jak i zawodnicy Para. Będą oni rywalizować na trasach Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Paryżu 2024.

Nagrody dla zawodników

Zawody indywidualne dla mężczyzn i kobiet będą miały do podziału po 30 000 USD. Natomiast Puchar Para będzie miał do dyspozycji łącznie 60 000 USD. Kwota ta zostanie równo podzielona między kategorie męskie i żeńskie.

Środki na nagrody

Środki na nagrody dla wszystkich zawodników rywalizujących w Paryżu pochodzą z rezerwy Światowej Federacji Triathlonu. Jest to wyjątkowe wydarzenie, które bierze pod uwagę interesy zawodników jako kluczowy punkt dla organizacji. Dodatkowe finansowanie pokazuje że triathlon na Igrzyskach w Paryżu jest ważną częścią imprezy.

Triathlon Paryż 2024: Nagrody dla zawodników Para

Przyznanie nagród również dla zawodników Para jest wyrazem uznania dla znaczenia Pucharu Świata w Triathlonie Para 2023 w Paryżu. Zawodnicy trenują, aby zakwalifikować się i rywalizować na Paraolimpiadzie w Paryżu w 2024 roku. To pierwszy raz w historii, kiedy wydarzenie Paratriathlonu będzie miało nagrody pieniężne. Pokazuje to, jak ważne jest dla naszej rodziny włączenie Paratriathlonu.

Więcej nagród w 2023 roku

W 2023 roku Światowa Federacja Triathlonu przyzna nagrody o łącznej wartości 3,60 mln USD. Będą one przyznane podczas Serii Mistrzostw Świata, Finałów, wyścigów sztafet mieszanych i Pucharu Świata, a także podczas wielodyscyplinarnych zawodów i testowego wydarzenia w Paryżu. Jest to zdecydowany wzrost w porównaniu do 2,96 mln USD, które zostały rozdysponowane w 2022 roku.

Triathlon na Igrzyskach: Więcej nagród dla zawodników

“Zwiększenie puli nagród na wydarzeniach Światowej Federacji Triathlonu w 2023 roku, a zwłaszcza wysiłek, jaki włożyliśmy jako organizacja w przyznanie funduszy na Testowe Wydarzenie w Paryżu, ponownie podkreśla nasze zaangażowanie w rozwój i zrównoważony rozwój sportu”, powiedział prezydent Światowej Federacji Triathlonu, Marisol Casado. “Nie da się oczywiście określić ceny medalu olimpijskiego czy paraolimpijskiego, a punkty kwalifikacyjne do Paryża 2024 są kolejnym ogromnym celem dla zawodników. Ale możliwość rozszerzenia głębokości zawodników otrzymujących nagrody pieniężne, a po raz pierwszy włączenie zawodników Para, którzy będą rywalizować podczas Testowego Wydarzenia, będzie miało duży wpływ na ich zdolność do stawiania się na więcej linii startowych, aby pomóc im osiągnąć swoje cele olimpijskie i paraolimpijskie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *