Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Triathlon w Paryżu: Dominujące zwycięstwo Alexa Yee

Triathlon w Paryżu: Alex Yee wygrywa
Triathlon w Paryżu: Alex Yee wygrywa / fot. WorldTriathlon

Paryż, 18 sierpnia 2023 r. – Alex Yee z Wielkiej Brytanii zrobił duże wrażenie rok przed Igrzyskami Olimpijskimi Paryż 2024. Yee odniósł dominujące zwycięstwo w triathlonie elity mężczyzn podczas Testowego Wydarzenia w Paryżu.

Srebrny medalista z Tokio był blisko czołówki podczas pływania. Prowadził w głównej grupie podczas jazdy na rowerze, a następnie na biegu odskoczył na prowadzenie. Wygrał zawody testowy w Paryżu z przewagą 14 sekund. Tym samym automatycznie zakwalifikował się na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024.

Dramat na trasie: Kontuzja Wilde’a i wycofanie Luisa

Niestety, jego wielki rywal, Hayden Wilde z Nowej Zelandii, opuścił zawody tuż na początku biegu z powodu kontuzji. Kolejnym, który wycofał się z rywalizacji, był faworyt gospodarzy, Vincent Luis.

Zacięta walka o drugie miejsce: Vilaca wyprzedza Coninxa

Jednak za Yee rozgorzała zacięta walka o drugie miejsce. Vasco Vilaca z Portugalii ostatecznie wyprzedził na finiszu Dorian Coninxa z Francji. Obrońca tytułu olimpijskiego, Kristian Blummenfelt z Norwegii, zajął dziewiąte miejsce.

Podczas pływania Luis wyprzedził rywali, a Márk Dévay z Węgier prowadził po pierwszej, dłuższej pętli. Wilde i Blummenfelt, dwaj z faworytów, zostali jednak odcięci od czołówki.

Podczas jazdy na rowerze grupa 27 zawodników prowadziła, a Wilde i Blummenfelt próbowali dogonić liderów. Ostatecznie, przed biegiem, wszyscy zawodnicy znaleźli się w jednej, dużej grupie.

Dramat rozegrał się podczas biegu. Wilde doznał kontuzji, a Luis wycofał się z rywalizacji. Yee natomiast dominował w biegu, stopniowo zwiększając swoją przewagę nad rywalami.

Triathlon w Paryżu: Wyniki Elity Mężczyzn

W końcowej klasyfikacji Yee triumfował z czasem 1:41:02, a za nim uplasowali się Vilaca i Coninx. Top 10 zawodników w zawodach testowych w Paryżu:

  1. Alex Yee (GBR) – 1:41:02
  2. Vasco Vilaca (POR) – 1:41:15
  3. Dorian Coninx (FRA) – 1:41:15
  4. Pierre Le Corre (FRA) – 1:41:17
  5. Léo Bergere (FRA) – 1:41:20
  6. Morgan Pearson (USA) – 1:41:23
  7. Tim Hellwig (GER) – 1:41:26
  8. Miguel Hidalgo (BRA) – 1:41:30
  9. Kristian Blummenfelt (NOR) – 1:41:52
  10. Roberto Sanchez Mantecon (ESP) – 1:42:05

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *