Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

World Triathlon Championship Series Montreal

World Triathlon Championship Series Montreal

World Triathlon Championship Series Montreal przygotowuje się na przyjęcie pełnej listy startowej, na której znajdują się mistrzowie olimpijscy i świata. Wszystko jest gotowe na 7. edycję Groupe Coplay World Triathlon, jedynego etapu World Triathlon Championship Series w Ameryce Północnej.

Szczegóły World Triathlon Championship Series Montreal

Elitarną grupę kobiet zobaczymy na starcie w sobotę, 24 czerwca, o 11:30 czasu lokalnego. Zawodniczki rozpoczną od 750 metrów pływania w spokojnej wodzie Starego Portu. Następnie przesiądą się na rowery na 20-kilometrową jazdę w sześciu okrążeniach po 3,6 km każde. Dzień zakończy bieg na 5 km wzdłuż tej samej trasy, co trasa rowerowa, od Grand Quai do ulic de la Commune i McGill, a następnie z powrotem do Grand Quai, gdzie czeka na nich linia mety.

Zawodniczki USA

Złoty numer 1, zarezerwowany dla aktualnej liderki World Triathlon Series, będzie nosiła Taylor Spivey z USA. Spivey, która ma za sobą solidny sezon, zdobyła brązowy medal w WTCS Abu Dhabi i WTCS Cagliari oraz zajęła czwarte miejsce w WTCS Yokohama. Amerykanka szuka jednak swojego pierwszego zwycięstwa w serii, co wydaje się być dla niej dość nieuchwytne.

W Montrealu zobaczymy również silny zespół z USA, w skład którego wchodzą Taylor Knibb, Summer Rappaport, Kirsten Kasper i Erika Ackerlund. Knibb, znana ze swojej imponującej mocy na rowerze, już wie, co trzeba zrobić, aby stanąć na podium w Montrealu. Po solidnym zwycięstwie na 70.3 Boulder zaledwie dwa tygodnie temu i podpisaniu kontraktu z Trek Cycling Team. Jest zdeterminowana, aby udowodnić, że jest również w grze o cykl olimpijski, który zakończy się w Paryżu w przyszłym roku.

Konkurencja z Wielkiej Brytanii i Francji

Pole do rywalizacji w Montrealu jest pełne talentów. Brytyjski zespół wystawia swoje najlepsze medalistki w Montrealu, z Georgią Taylor-Brown, Sophie Coldwell i Beth Potter gotowymi do rywalizacji w ten weekend. Każda z nich wygrała jeden z trzech poprzednich etapów serii w tym sezonie.

Dla Amerykanek i Brytyjek Montreal wydaje się być ważnym krokiem na drodze do olimpijskiego testu w Paryżu tego lata. Francuskie zawodniczki zdecydowały jednak pominąć ten wyścig, aby skupić się na przygotowaniach do ostatnich wydarzeń sezonu. Jedynym wyjątkiem jest Leonie Periault, która zajęła piąte miejsce w Montrealu w zeszłym roku i szuka okazji do poprawy wyniku w tym roku.

Inne Zawodniczki do Obserwacji

Inną zawodniczką, na którą warto zwrócić uwagę, jest aktualna mistrzyni Europy, Jeanne Lehair (LUX), która ma za sobą imponujący sezon, z 12. miejscem w Yokohamie i miejscem w top 5 w Cagliari. Jej bieg wydaje się być na najwyższym poziomie, a będzie ciekawe zobaczyć, jak poradzi sobie na dystansie sprinterskim.

Montreal to zawsze świetne miejsce dla szybkich pływaków, takich jak Vittoria Lopes (BRA), Zsanett Bragmayer (HUN) czy Summer Rappaport (USA), ale długi i stromy bieg do pierwszej zmiany może stanowić wyzwanie, aby utrzymać przewagę.

Walka o Podium World Triathlon Championship Series Montreal

Walka o podium będzie zacięta, biorąc pod uwagę szybkich biegaczy, którzy wystartują w tę sobotę. Rosa Maria Tapia Vidal (MEX) ląduje w Montrealu po drugim miejscu w Yokohamie i czwartym miejscu w Pucharze Świata w Huatulco w zeszłym weekendzie. Oobok niej będzie jej koleżanka z drużyny Lizeth Rueda Santos, również niesamowicie szybka w Huatulco. Laura Lindemann (GER), Lena Meissner (GER), Natalie Van Coevorden (AUS) czy Luisa Baptista (BRA) nigdy nie można wykluczyć, jeśli chodzi o szybki bieg.

Lokalne Talenty

Podczas wydarzenia, które cieszy się dużym zainteresowaniem lokalnej publiczności, zobaczymy również Amelie Kretz, Dominikę Jamnicky i Emy Legault (CAN). Wszystkie są na dobrej drodze do zdobycia cennych punktów do rankingu kwalifikacji olimpijskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *