Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyTrening

Wyzwanie 365 Triathlon: Przekraczanie Granic dzień 2

Adrian Kostera, polski ultratriathlonista, wyruszył na niesamowite wyzwanie 365 Triathlon. Triathlonista chce przepłynąć 1205 km, przejechać na rowerze 31132 km i przebiec 7833 km w ciągu 365 dni. Pokonać dystans nieco dłuższy niż obwód Ziemi. Wyzwanie rozpoczął 1 czerwca o godzinie 12, a jego pierwszym zadaniem było przepłynięcie 18 km w Zalewie Stradomia Wierzchnia koło Sycowa.

Adrian Kostera
fot.: DPIN

365 Triathlon – dzień 1

Pierwszy dzień całorocznego wyzwania nie przebiegł jednak bez problemów. Choć pogoda była ładna i Adrian miał mocny sen, to na nogach pojawiły się pierwsze obtarcia. Poważniejsze problemy zaczęły się już podczas pływania. Zawodnik musiał zmagać się z trudnościami błędnika oraz problemami żołądkowymi. Mimo to udało mu się przepłynąć 18 km, czyli cały zaplanowany dystans, choć rozważano skrócenie trasy.

Jego suport relacjonował, że dzięki smacznym ciastkom oraz pomidorowej zupie od Nowalijki, która okazała się pomocna podczas pierwszego dnia, udało się zaspokoić głód i uzupełnić energię.

Adrian Kostera jest znany ze swojej determinacji i zdolności do przekraczania granic własnych możliwości. Cel to zachęcić do aktywności i pobić rekord Guinessa

Dołącz do wyzwania

Od 3 czerwca każdy może dołączyć do wyzwania 365 Triathlon i choć przez jakiś czas towarzyszyć mu w trakcie zmagań. Będzie można zapisywać się na część pływacką, która w całości rozegra się na Zalewie Stradomia Wierzchnia koło Sycowa. Cała kwota zasilać będzie konto świetlicy terapeutycznej Tacy Sami, która działa w ramach wrocławskiej fundacji Potrafię Pomóc.

Kim jest Adrian Kostera ?

Adrian Kostera to wybitny ultra triathlonista, który zdobył uznanie na arenie międzynarodowej m.in dzięki:

  • zajął 4. miejsce na Mistrzostwach Świata Double Ultra Triathlon w Panevezys w Litwie
  • zdobył 1. miejsce w biegu na 100 km w Steenwijk.
  • ustanowił rekord świata w najdłuższym duathlonie, który obejmował 120 km biegu, 1800 km jazdy na rowerze i 422 km biegu.
  • zdobył 2. miejsce w Pucharze Świata Quintuple Ultra Triathlon (19 km pływania, 900 km jazdy na rowerze, 211 km biegu)
  • zajął 3. miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu 48-godzinnym​.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *