Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Puchar Świata w Triathlonie w Viña del Mar 2023: Wyniki Mężczyzn

Puchar Świata w Triathlonie 2023 Chile
Puchar Świata w Triathlonie 2023 Chile / fot. World Triathlon

Manoel Messias z Brazylii zakończył sezon w doskonałym stylu, zdobywając pierwsze miejsce w Pucharze Świata w Triathlonie 2023 w Viña del Mar w Chile. Po nieco opóźnionym T2, Messias zdominował bieg na 5 km, najpierw redukując dużą grupę liderów, a następnie wyprzedzając na finiszu swego rodaka Miguela Hidalgę. Aram Peñaflor z Meksyku zajął trzecie miejsce​​.

Pływanie: Dominacja Crocianiego

Podczas 750-metrowego pływania w zimnym i niespokojnym Pacyfiku, na prowadzeniu znalazł się Alessio Crociani z Włoch. Znaczną przewagę nad główną grupą uzyskali także Henri Schoeman z RPA oraz Dan Dixon z Wielkiej Brytanii​​.

Rower: Grupa Liderów i Gonitwa

Na początku etapu rowerowego, dziewięcioosobowa grupa liderów, w której znaleźli się m.in. Amerykanie Seth Rider i Chase McQueen oraz Diego Moya z Chile, szybko odskoczyła od reszty. Na drugim okrążeniu Sam Dickinson z Wielkiej Brytanii dołączył do nich, a za nim reszta grupy pościgowej, tworząc 25-osobową grupę liderów, w której znalazł się również Hidalgo​​.

Bieg: Decydujące Ruchy Messiasa

Bieg na 5 km wzdłuż plaży El Sol przyniósł decydujące momenty. Początkowo biegowi towarzyszyły dwa psy, które na szczęście szybko straciły zainteresowanie. Messias pierwszy zaatakował, eliminując z walki Dixona i Dickinsona. Na drugim okrążeniu, Messias, Hidalgo i Peñaflor wyraźnie odskoczyli od reszty. Ostatecznie Messias umocnił swoją pozycję, wyprzedzając Hidalgę i prowadząc do brazylijskiego podwójnego zwycięstwa​​.

Puchar Świata w Triathlonie Chile 2023: Wyniki Końcowe

  1. Manoel Messias (BRA) – 50:48
  2. Miguel Hidalgo (BRA) – 50:52
  3. Aram Peñaflor (MEX) – 50:59
  4. Alberto Gonzalez (ESP) – 51:09
  5. Martin Sobey (CAN) – 51:09

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *