Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Puchar Świata w Triathlonie w Brazylii: Miguel Hidalgo wygrywa

Puchar Świata w Triathlonie w Brazylii

Miguel Hidalgo wygrał Puchar Świata w Triathlonie w Brazylii. Temperatura rosła, a także napięcie wśród publiczności zgromadzonej w południowym słońcu. W końcu Miguel spełnił oczekiwania kibiców. W niedzielę stanął na najwyższym stopniu podium, zdobywając swoje pierwsze złoto w Pucharze Świata w Triathlonie. Sukces osiągnął w stolicy swojego kraju, na radość lokalnych fanów.

Niełatwa Droga do Zwycięstwa

Dla 23-letniego Hidalgo droga do zwycięstwa nie była prosta. Pomimo problemów podczas 1500m pływania i upadku po wyjściu z T1, wspaniale się odbił. Z determinacją pokonał trudne 40 km na rowerze, a następnie, mimo skurczów żołądka, ukończył trzy okrążenia biegu na 10 km. Ostatecznie pokonał Antonio Serrata Seoane, zdobywając złoto. Serrat z Hiszpanii zdobył srebro, a Kanadyjczyk Charles Paquet zajął trzecie miejsce, zdobywając swój pierwszy medal w Pucharze Świata w Triathlonie.

Słowa Zwycięzcy

Hidalgo, pełen emocji, powiedział: “To niesamowite uczucie. Tłum naprawdę dodawał mi skrzydeł w ostatnim okrążeniu. Miałem problemy z żołądkiem w drugiej połowie biegu, ale mimo to znalazłem w sobie siłę, by wygrać mój pierwszy Puchar Świata w Triathlonie w Brazylii. Nie miałem sytuacji pod kontrolą i w ostatnim okrążeniu nawet nie myślałem, że stanę na podium! Myślę, że Antonio trochę spadł z tempa, a ja ruszyłem na ostatnie 1,5 km. Nie mogę uwierzyć, że mi się to udało! Teraz chcę cieszyć się tym momentem na podium.”

Kolejne zawody w ramach Pucharu Świata w Triathlonie

Nadchodzące wydarzenia z cyklu 2023 World Triathlon Cup prezentują się obiecująco, z zawodami w różnych częściach świata.

• W Korei Południowej, w Tongyeong, 21 października odbędzie się wyścig w formule Sprint. W tej imprezie stawka finansowa wynosi 60 000 dolarów. Z nagrodami dla zawodników w pierwszych 15 miejscach, począwszy od 7 500 dolarów za pierwsze miejsce.
  • Natomiast w Japonii, w Miyazaki, 28 października odbędzie się wyścig w formule Standard.
  • W Viña del Mar w Chile, 11 i 12 listopada, odbędzie się wyścig triathlonowy w formule Sprint.

Podsumowanie

Miguel Hidalgo dostarczył niesamowitego widowiska dla kibiców w Brazylii, zdobywając swoje pierwsze złoto w Pucharze Świata w Triathlonie. Pełne wyniki na stronie triathlon.org.