Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Duathlony w 2023

Duathlon to świetna alternatywa dla osób, które nie lubią pływać, nie czują się komfortowo w wodzie, mają ograniczenia zdrowotne uniemożliwiające pływanie lub po prostu chcą spróbować czegoś nowego. W Polsce zawody duathlonowe zyskują popularność. Stanowią atrakcyjną propozycję zawodów multisportowych dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą, lub nie chcę wziąć udziału w triathlonach.

Duathlony składają się z biegu, jazdy na rowerze i kolejnego odcinka biegu. W niektórych sytuacjach jest to tylko bieg i jazda na rowerze, a czasem jest kilka powtórzeń np. bieg-rower-bieg-rower-bieg. Duathlon to idealne połączenie dwóch popularnych sportów, co gwarantuje dosyć szeroką pulę potencjalnych uczestników.

Duathlony są często organizowane na początku i na końcu sezonu sportowego. W Polsce w Kwietniu i Maju oraz we Wrześniu i w Październiku. Poniżej zawody duathlonowe w których warto wystartować na początku sezonu triathlonowego.

Zawody duathlonowe na początek sezonu

Duathlon Garwoliński 2023

VIII Duathlon Garwoliński to zawody organizowane przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie ,,Horyzont”i Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Celem zawodów jest promowanie kolarstwa, biegania i turystyki rowerowej oraz zachęcanie do prowadzenia zdrowego trybu życia. Zawody odbędą się 30 kwietnia 2023 roku na terenach przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie. Bieg o długości 5 km odbędzie się wokół zbiornika retencyjnego, a 20km jazda rowerem zostanie przeprowadzona po drogach publicznych. Zawody będą zabezpieczone przez służby porządkowe i medyczne.

Duathlon Radwanice 2023

Duathlon Radwanice 2023 to emocjonujące zawody duathlonowe, które odbędą się 6-7 maja 2023 r. Zawodnicy będą rywalizować na trzech dystansach: sprint (5 km/20 km/2,5 km), classic (10 km/40 km/5 km) oraz long (10 km/60 km/10 km).

Trasy rowerowe prowadzą po drogach z doskonałą nawierzchnią asfaltową, co sprzyja jazdzie na rowerach czasowych. Zawody są non-drafting, co oznacza zakaz jazdy w grupach i konieczność utrzymania co najmniej 10-metrowej odległości między zawodnikami.

Start i meta znajdują się w Parku Miejskim, gdzie będzie również dużo przestrzeni na kibicowanie i wspólne spędzanie czasu. Organizatorzy, we współpracy z Gminą Radwanice, zadbają o satysfakcjonującą oprawę wydarzenia na mecie.

Marconi Duathlon Świdnica 2023

4 maja 2023 r. odbędzie się V edycja zawodów Marconi Duathlon Świdnica, które przyciągają zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse: Classic (10 km biegu, 40 km kolarstwa, 5 km biegu) i Sprint (5 km biegu, 20 km kolarstwa, 2,5 km biegu).

Impreza odbędzie się na nowoczesnym stadionie lekkoatletycznym, z szybką i płaską trasą kolarską oraz innowacyjną trasą biegową. Organizatorzy zapewnią niezapomnianą atmosferę.

Zawody mają na celu promocję sportu i miasta, start dla Classic o 11:00, a dla Sprint o 11:30. Wymagania wiekowe (18 lat dla Classic, 14 lat dla Sprint). Obowiązkowy kask rowerowy, non drafting, limity czasowe, limit uczestników, opłaty wpisowe i rejestrację przez stronę datasport.pl. Dodatkowo, odbędą się I Mistrzostwa Firmy Bel-Pol na dystansie Sprint.

Hotel Podium Extreme Duathlon 2023

Hotel Podium Extreme Duathlon to wyjątkowo wymagający duathlon w Polsce. Ponad 1000 metrów przewyższeń, stanowiący świetne wyzwanie na początek sezonu. Zawodnicy zmierzą się z trudnym dystansem, obejmującym około 6 km biegu w terenie, 28 km kolarstwa szosowego i na zakończenie 5 km biegu z ciekawymi podejściami. Taki duathlon z pewnością przyciągnie zarówno ambitnych amatorów, jak i bardziej doświadczonych zawodników, chcących sprawdzić swoje umiejętności w ekstremalnych warunkach. Zapisy na zawody tutaj.

TriGar Duathlon Tor Poznań

TriGar Duathlon Tor Poznań to emocjonujące zawody odbędą się 6 maja 2023 roku na Torze Poznań. Start zaplanowany na godzinę 9:00. Zawodnicy zmierzą się z trudną trasą, obejmującą 5 km biegu, 16 km jazdy na rowerze oraz 2 km finałowego biegu. Całość trasy prowadzi po wyścigowym torze, sprzyjającym szybkiemu ściganiu i pobijaniu rekordów życiowych. Zawodnicy będą rywalizować o Puchar Prezesa Automobilklubu Wielkopolski, a w lipcu na tym samym torze odbędzie się także etap Tour de Pologne

Championman Duathlon Czempiń 2023

12-13 maja 2023 roku odbędzie się siódma edycja prestiżowych zawodów Championman Duathlon Czempiń. To największa impreza duathlonowa w Polsce. W programie znajdziemy różne dystanse: Dystans Średni (10 km biegu, 60 km roweru, 10 km biegu), Sprint (5 km biegu, 20 km roweru, 2,5 km biegu), sztafety na obu dystansach oraz zawody dla dzieci – Coccodrillo ChampionKids Duathlon.

VI Duathlon Dystans Lubomia 2023

14 maja 2023 o godzinie 15:00 odbędą się zawody na Boisku Sportowym w Lubomi (górne). Celem imprezy jest propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia oraz promocja Gminy. Zawody Duathlon Dystans Lubomia obejmują jazdę rowerem i bieg po drogach utwardzonych. Biuro zawodów czynne będzie od 13:30 do 14:30.

Warto zaplanować udział w wybranych zawodach duathlonowych, aby móc odpowiednio przygotować się do nich pod względem treningów, odżywiania i logistyki. Przede wszystkim, uczestnictwo w zawodach duathlonowych to doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, zdobycia nowych doświadczeń i nawiązania kontaktów z innymi entuzjastami tego sportu. Bawmy się dobrze i cieszmy się wspólną pasją do sportów wytrzymałościowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *