Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

Newsy

Magnus Ditlev – Duński Sportowiec Roku po Znakomitym Sezonie

Magnus Ditlev Duński Sportowiec Roku

Magnus Ditlev, zajmujący drugie miejsce w światowym rankingu PTO, został nominowany do tytułu Duńskiego Sportowca Roku po wyjątkowym sezonie. Ditlev, który po raz drugi z rzędu wygrał Challenge Roth oraz zajął trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata IRONMAN w Nicei, okazał się być niezwykle silnym zawodnikiem w 2023 roku.

Wyróżnienie wśród Elity

W przeszłości nagrodę tę otrzymywali tacy sportowcy jak zwycięzca Tour de France, kolarz Jonas Vingegaard, wielokrotny zwycięzca etapów wielkich tourów Mads Pedersen oraz mistrzyni świata ITU na długich dystansach z 2014 roku, Camilla Pedersen. Ditlev wyraził swoją radość z nominacji na swojej stronie na LinkedIn, podkreślając, że nagroda zostanie przyznana spośród 15 najlepszych duńskich sportowców z różnych dyscyplin.

Rok Pełen Sukcesów

Ditlev, oprócz zwycięstwa w Challenge Roth i miejscu na podium na Mistrzostwach Świata IRONMAN, stanął również na podium w PTO Tour European Open i zakończył sezon, zajmując piąte miejsce na IRONMAN Florida. Wyraził dumę z bycia rozpoznanym wśród wielu utalentowanych sportowców w Danii, szczególnie w sporcie, który nie cieszy się dużą uwagą mediów. “2023 rok był fantastyczny dla duńskiego sportu z licznymi imponującymi występami i wynikami, i cieszę się, że jestem wśród 15 nominowanych,” powiedział Ditlev.

Zwycięzca nagrody zostanie wybrany w styczniu, a ceremonia wręczenia odbędzie się w sobotę, 6 stycznia, w mieście Herning.