Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Puchar Świata w Triathlonie Tongeyeong Korea 2023

Puchar Świata w Triathlonie Tongeyeong

Puchar Świata w Triathlonie Tongeyeong w Korei Południowej kobiet miał bardzo ciekawy przebieg. Nasze rodaczki walczyły o cenne punkty IO. Gwen Jorgensen, mistrzyni olimpijska, zdobyła złoty medal po imponującym biegu w Tongyeong. Yuko Takahashi z Japonii zdobyła srebrny medal dzięki imponującej postawie, podczas gdy Tereza Zimovjanova z Czech osiągnęła życiowy sukces zdobywając brązowy medal.

Mocne wejście w rywalizację

Na linii startu pojawiło się 53 kobiety. Wśród nich były takie legendy jak Gwen Jorgensen, zwyciężczyni igrzysk olimpijskich Rio 2016, czy Vicky Holland. Chłodne pływanie, agresywne zachowania rywalek i mocne ciosy w głowę. To tylko niektóre z wyzwań, z którymi musiały się zmierzyć nasze reprezentantki. Ale nie poddały się. Wspólnie wyszły z wody, gotowe do dalszej rywalizacji.

Dynamika na trasie rowerowej

Magdalena Sudak przyznała, że pierwsza pętla była wymagająca. Ale dzięki determinacji i wsparciu innych zawodników, udało jej się odzyskać siły na kolejne etapy. Paulina Klimas natomiast skupiła się na zbliżeniu do czołowej grupy, co dało jej dodatkową motywację.

Zmagania biegowe

Paulina Klimas od razu nadała mocne tempo. Wspominała o rywalizacji z Holland, która była dla niej prawdziwym wyzwaniem. Mimo to, Paulina nie poddała się i zakończyła wyścig na 14 pozycji. Magdalena Sudak również dała z siebie wszystko, co pozwoliło jej zdobyć cenne punkty rankingowe, zajmując 27. miejsce.