Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Mistrzostwa Świata World Triathlon: Znakomite wyniki Polaków

Mistrzostwa Świata World Triathlon
triathlon.org

Mistrzostwa Świata World Triathlon bardzo udane dla reprezentantów Polski AG. Na dystansie sprinterskim w Hamburgu Jakub Brzóska zdobył złoty medal, a Natalia Krawczyk i Grzegorz Zgliczyński również stanęli na podium.

Złoto Jakuba Brzóski w M30-34

Jakub Brzóska, reprezentujący kategorię M30-34, rozpoczął swój wyścig od świetnego pływania, z czasem 9:45, co dało mu drugie miejsce. W dalszej części wyścigu Brzóska radził sobie doskonale. Zaliczył jeden z lepszych czasów na rowerze, a następnie drugi najlepszy czas na biegu (17:00). Na metę przybiegł pierwszy, z czasem 01:00:54, zdobywając złoty medal!

Srebro Natalii Krawczyk w K35-39

Natalia Krawczyk, startująca w kategorii K35-39, również rozpoczęła swój wyścig od znakomitego pływania. Jej czas dawał jej liderowanie z minutą przewagi. Ostatecznie Polka dotarła na metę z 2. czasem, zdobywając srebrny medal. Wygrała Lena Brunkhorst z Niemiec, która miała czas 1:07:02. Czas Krawczyk to 1:07:28.

Brąz Grzegorza Zgliczyńskiego w M55-59

Grzegorz Zgliczyński, doświadczony zawodnik, do swojej kolekcji medali i sukcesów dołożył brąz na sprincie w kategorii M55-59. W jego kategorii wygrał Udo Van Stevendaal (1:03:30). Na 2. miejscu uplasował się Robert Skaggs (1:04:30). Zgliczyński miał na mecie czas 1:04:45.

Mistrzostwa Świata World Triathlon top 10 pozostałych reprezentantów

Aleksandra Bańbor oraz Sandra Kopiczko, które startowały w kategorii K25-29, również wrócą z Hamburga z dobrymi wynikami. Bańbor uplasowała się na 5. miejscu z czasem 1:07:31. Kopiczko przybiegła na metę kilkadziesiąt sekund później, a jej czas to 1:07:59. Zajęła 7. miejsce.