Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

IRONMAN 5150 Poznań Wyniki: Zwycięstwo Janickiego i Bańbor

Karol Janicki podczas IRONMAN 5150 Poznań 2023
Karol Janicki podczas IRONMAN 5150 Poznań Wyniki 2023 / fot. Facebook Karol Janicki

W niedzielę, 3 września, nad Jeziorem Kierskim w Poznaniu odbyły się zawody IRONMAN 5150 Poznań. Zawodnicy rywalizowali na dystansie olimpijskim, który składał się z 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu.

IRONMAN 5150 Poznań Wyniki mężczyzn

Karol Janicki okazał się najlepszym zawodnikiem w kategorii OPEN. Zdobył pierwsze miejsce z czasem 1:59:35. Drugie miejsce zajął Tomasz Słupik z czasem 2:00:34, a trzecie miejsce przypadło Piotrowi Kurkowi, który ukończył rywalizację w czasie 2:09:05.

Aleksandra Bańbor wygrywa wśród Pań

W rywalizacji kobiet triumfowała Aleksandra Bańbor z czasem 2:15:45. Dla niej start w zawodach IRONMAN 5150 był podwójnym debiutem. To pierwszy raz, kiedy startowała na dystansie olimpijskim oraz w wydarzeniu organizowanym przez IRONMAN.

“Start nie był do końca planowany, ale skoro los tak postanowił, postanowiłam spróbować. Wszystko związane z tym startem mnie przeraża. Jest wiele niewiadomych, ale dam z siebie wszystko,” napisała przed zawodami.

Drugie miejsce wśród kobiet zdobyła Martyna Witecka z czasem 2:21:42. Monika Jadczak, która z czasem 2:23:05 zdobyła brązowy medal, przyznała, że start w Poznaniu był dla niej ostatnim w tym sezonie.